Eľčin, účastník MOD ALLATRA: Dobrý deň, drahí bratia a sestry. Názov nášho dnešného vydania hovorí sám za seba. Ku koronavírusu  môže každý zaujať vlastný postoj, ale nech už je to akokoľvek, ľudia naozaj zomierajú. A väčšina ľudí dnes podvedome žije v strachu, v strachu z nákazy, v strachu o svojich blízkych, príbuzných, deti.

No vari život v strachu je život? Vari preto všemohúci Alah stvoril túto Zem so všetkým jej blahobytom? Vari preto nám daroval tento život s jeho darmi, aby sme žili v strachu, ako štvané zvieratá? Vari je človek zviera? Vari je človek...  prepáčte za takéto porovnanie, akýsi bojazlivý zajačik? Neustále žiť v obavách, strachu. Nie. Človek je stvorený pre slobodu. Človek je stvorený pre život v radosti a šťastí.

A preto sa v tomto vydaní podelíme s vami o jednoduché, ale veľmi spoľahlivé a efektívne spôsoby, pomocou ktorých môžete žiť bez obáv o svoje zdravie a zdravie svojich príbuzných a blízkych.

Samozrejme, veľká vďaka patrí lekárom za ich pomoc, za ich odporúčania, za to, že odporúčajú ľuďom dodržiavať pravidlá hygieny, nosiť rúška, piť horúce čaje a podobne. Ako však vidíme, tieto opatrenia nestačia. Veď, ak si vezmeme napríklad tie rúška - najprv musíme tieto rúška získať. Po druhé, čo je najdôležitejšie, skutočne účinné rúško musí byť trojvrstvové. Tieto jednorázové rúška, ktoré sa väčšinou predávajú v lekárňach, však nie sú ochranou proti vírusu. Má to skôr akýsi psychologický efekt.

A ešte čo je dôležité: rúško sa musí meniť každé 2 hodiny. Pretože ak ho budete nosiť dlhšie, potom sa samotné rúško mení na živnú pôdu pre všetky možné vírusy. A preto, drahí bratia a sestry, sa s vami s radosťou podelíme o všeobecne dostupné spôsoby, ktoré sme spoznali vďaka váženému Igorovi Michajlovičovi Danilovovi.

Ešte počas poslednej epidémie nám Igor Michajlovič povedal recept, taký jednoduchý recept na zmes, ktorá umožňuje reálne sa ochrániť pred všetkými možnými vírusmi.

Vezmeme obyčajnú palinu, horkú palinu, koreň alebo list (to nie je dôležité), rozdrvíme ju. Vezmeme sušený klinček a tiež ho rozdrvíme a koreň sladkého drievka nasekáme. Celú túto zmes pomelieme v mlynčeku na kávu. Potom si touto zmesou ráno a večer najlepšie pred spaním, čistíme zuby. Vypláchneme si ústa, vyčistíme zuby, vypláchneme ústa a nasledujúcich 10 minút by sa nemala piť voda. Tento jednoduchý postup nielenže skutočne ochráni vás a vašich príbuzných pred koronavírusom. Je tiež prevenciou proti zubnému kazu a všelijakým druhom herpesu.

Tiež môžeme použiť lyžicu tejto zmesi na 3 decilitre vody. Zalejete ju vriacou vodou, necháte cez noc odstáť, po odstátí ráno precedíte. A túto vodu, tieto 3 decilitre, počas dňa pijete po jednom dúšku. Je horká, ale výsledok stojí za to.

No a pre lenivších, ktorí nie sú ochotní toto všetko robiť, existuje jednoduchší spôsob. Mimochodom, ja ho používam. Zoberiete obyčajný pohár silne perlivej vody a pridáte tam jednu čajovú lyžičku obyčajného 3% peroxidu vodíka. Zamiešate a vypijete pred návštevou akéhokoľvek podujatia, alebo naopak, odniekiaľ ste sa vrátili, nalejete si  čajovú lyžičku, vypijete... A povedzme, že takýmto jednoduchým spôsobom ste skutočne ochránili seba, svoje zdravie. Mimochodom, tento spôsob tiež pomáha imunitnému systému.

No a pre úplne lenivých, ktorým sa absolútne nič nechce robiť, existuje taký prostriedok, ktorý sa nazýva „Antibakteriálny sterilizátor“. Vyvinul ho chemik-biológ z Odesy Leonid Stanislavskij. Mimochodom, veľká vďaka za tento prostriedok. Je to jednoduchý, ale veľmi efektívny prostriedok. Je vhodný ako na očistenie miestností, kľučiek dverí a tak ďalej, tak aj na takéto...  použitie. Len ste jednoducho strekli a nadýchli ste sa. Napríklad ste sa zúčastnili na nejakom podujatí, kde bolo veľa ľudí, prišli ste domov, strekli ste, nadýchli ste sa. Týmto ste si vyčistili celú sliznicu. A skutočne, všetky vírusy hynú.

Tiež, napríklad, takto si streknete nad hlavou, takto na vlasy, na tvár... to je tiež efektívny, skutočne efektívny spôsob. Jediné dôležité je, aby sa nedostal do očí, pretože soľ je predsa len soľ, a sliznica na ňu reaguje úplne bežne.

 

My, v našom Koordinačnom Centre,  pravidelne používame tento prostriedok a môžem povedať, že z vlastnej skúsenosti vidíme jeho účinnosť. Doslova nedávno sa tu konal... 25. februára sa začal Týždeň solidarity účastníkov Medzinárodného spoločenského hnutia ALLATRA. Z celého sveta pricestovalo skutočne obrovské množstvo ľudí. A hoci máme pomerne veľkú miestnosť a veľmi veľké priestory, napriek tomu, ako sa hovorí v rozprávkach, „jablko nemalo kam spadnúť“. Ja osobne som si myslel, že je to možné iba v rozprávkach. Ako sa však ukázalo, v reálnom živote je to tiež možné. Doslova jablko nemalo kam spadnúť. A napriek prílivu takého obrovského počtu ľudí z rôznych krajín, nedošlo ani k jedinému prípadu nejakej obyčajnej chrípky, alebo akýchsi prechladnutí jednoducho preto, že sme čistili miestnosť "Sterilizátorom". Takže tento prostriedok je tiež veľmi efektívny. Ale, samozrejme, je dôležité dodržiavať hygienu.

Spomínam si na predchádzajúcu  epidémiu. Ešte nejaký čas predtým si Igor Michajlovič oholil fúzy a bradu a vysvetlil nám, že čoskoro bude epidémia, a potom spravil taký malý experiment. Vzal kefu na vlasy, vysypal trochu múky, a potom touto kefou zmietol múku a poprosil nás, aby sme kefu dôkladne umyli. Umyli sme ju mydlom a horúcou vodou. Vzal z nej niekoľko vlasov a dal ich pod mikroskop a ukázal nám ich. Videli sme, že v skutočnosti, bez ohľadu na našu snahu všetko dôkladne umyť, zostali tam čiastočky múky. Rovnako aj náš vlas, vysvetlil nám vtedy Igor Michajlovič, má takú štruktúru, že malé čiastočky sa naň prichytia, nech by sme sa ich akokoľvek snažili zbaviť. A preto… Samozrejme, chápem, existuje tradícia nosiť bradu, je moderné nosiť bradu, ale je dôležité pochopiť, že vírusu je to jedno. Kašle ako na tradície, tak aj na módu. A opäť, v snahe byť moderný, vyzerať mužne, nosiť bradu a tým vyzerať mužne, ohrozujeme ľudí okolo nás. A navyše, dnes predstavitelia netradičných orientácií tiež nosia bradu, preto brada ani fúzy nie sú ukazovateľom toho, že pred nami stojí muž. Preto je veľmi dôležité, ak toto vieme, ak vieme to, že štruktúra vlasu je taká, že sa na nej všetko zachytáva, je veľmi dôležité, je nutné podniknúť, takpovediac, elementárne kroky, ktoré nás môžu maximálne ochrániť. U žien je to nosenie šatky. Veď to nie je zložité, však?  No a muži by si mali samozrejme oholiť bradu a fúzy. Pokiaľ to kvôli náboženskému presvedčeniu nemôžete urobiť, musíte si bradu v priebehu dňa niekoľkokrát dôkladne očistiť, pretože inak tým ohrozíte svojich blízkych, príbuzných, svoje manželky, svoje deti a matky. Veď brada je ideálnym miestom na rozmnožovanie vírusu. Teplo a vlhko – neexistuje vhodnejšie prostredie pre vírus. 


Napríklad, vezmime si Irán.  Prečo sa tam tak rýchlo šíri koronavírus? Pretože tam je tradícia nosenia brady. A nosenie brady je v tomto prípade  ďalším obrovským rizikom. Preto, ak na verejných miestach vidíte bradatých ľudí, snažte sa ich čo najviac obísť. Dodržujte od nich vzdialenosť najmenej 3 metre a ešte lepšie  5 metrov. Aj keď tento človek ešte nie je infikovaný, ale už je prenášač, už je potenciálny šíriteľ, už nás ohrozuje. Preto buďte maximálne opatrní. Nezabúdajte, že zdravie je najvyššie blaho tohto pominuteľného života. Ak človek stráca zdravie, potom sa všetky ostatné blahá tohto života jednoducho vytrácajú. Preto, milí bratia a sestry, chráňte si  svoje zdravie, zdravie svojich blízkych, svojej rodiny. A nech vás všetkých ochraňuje Alah!

Relácie s účasťouIgora Michajloviče Danilova na ALLATRA TV

https://allatra.tv/cs/category/im-danilov

 

Relácia „VOLÁNÍ MAHDÍHO“ https://allatra.tv/cs/video/volani-mahdiho

 

Cyklus relácií „Islám – náboženstvo Lásky“

https://allatra.tv/cs/category/islam

 

Relácia „ŠANCA NA HRANE“

https://allatra.tv/cs/video/sance-na-hrane

 

Relácia „KLÍMA. BUDÚCNOSŤ JE TERAZ“

https://allatra.tv/cs/video/klima-budoucnost-je-ted

 

Kniha „AllatRa“. Anastasia Novych

https://allatra.tv/cs/book/anastasia-novykh-allatra

Oficiální stránky Mezinárodního společenského hnutí ALLATRA https://allatra.org/cs