Toto sa dotkne každého. Existuje život po smrti? Existuje pokračovanie vedomého života človeka po smrti? Kto je to „ja“: telo, vedomie, duša alebo Osobnosť? Prečo ľudia prežívajú vnútorný strach, keď sa stretávajú so smrťou, a prečo vedomie ignoruje realitu faktu „ja zomriem“ a všemožne sa upokojuje, že „smrť – to je sen, zabudnutie a nič strašné sa nestane“? Neviditeľný svet: čo je to klinická smrť a čím sa líši od skutočnej smrti? Ako funguje vedomie v tomto stave?
Prečo pri tom ľudia často vidia svojich mŕtvych príbuzných, anjelov a podobne? Čo čaká človeka po skutočnej smrti? Ako ovplyvňujú rozhodnutia človeka počas života jeho posmrtný osud? Čo je to subosobnosť a aké stavy zažíva človek v stave subosobnosti? Čo je to „druhá smrť“ v náboženských predstavách? O posmrtnom osude – znalosti zachované v priebehu vekov.
Reinkarnácia: čo je pravda a čo výmysel? Otázky o duši: čo vlastne predstavuje, môže byť „nerozvinutá“, čo je to „nesmrteľnosť duše“? Môže sa človek vedome prerodzovať? Prečo si človek nepamätá minulé životy? Čo je to stav Pokoja? Čo je duchovné oslobodenie? Čo je to obraz a meno človeka, a akú úlohu zohrávajú v posmrtnom osude? Má Osobnosť svoje vlastné meno? Čo je anatéma (pozn. kliatba)? Korene jej pôvodu v histórii. Možno na mŕtveho uvaliť kliatbu? Fyzika procesu: ako prebieha vstup duše do nového tela? Zohráva čas a vzdialenosť nejakú úlohu? Kde sa nachádza „raj“ ako príbytok Živých, a kde sa nachádza „peklo“ ako príbytok mŕtvych (miesto múk a trestov v posmrtnom živote podľa predstáv v rôznych náboženstvách)? Čo je „potravou“ pre mŕtvych? Prečo je v islame zakázané zobrazovať podobu Boha a Proroka?
Prečo od nepamäti existoval u niektorých národov zákaz „kŕmiť“ mŕtvych a u iných, naopak, bolo zavedené aktívne uctievanie mŕtvych, a aké nebezpečenstvo to predstavuje pre živých? Najväčšie tajomstvo žrecov. Veda: Fakty a štúdium otázky minulých životoch. Skúsenosť spomienok na minulé životy u detí a dospelých (štúdie Iana Stevensona, Jima Tuckera, skúsenosť Sokrata, Caseyho, Billyho Milligana a ďalších), náboženské presvedčenia rôznych ľudí. Čím sú nebezpečné rôzne techniky hypnózy a ako ich používanie upevňuje dominanciu subosobnosti v človeku? Mechanizmus fyziky procesu.

Zdroj: https://allatra.tv/sk/video/zivot-po-smrti